ARB CKBLTA12 Brushless On Board Twin Air Compressor Kit
Quadratec Part #: 16104-9033
ARB Part #: CKBLTA12
In Cart Price
Guaranteed Best Price
In Stock
Ships tomorrow if you order within 16 hours 35 min.
Description
Compact & Lightweight Design: Easy to install in tight spaces while offering maximum performance.
Thermal Overload Protection: Prevents overheating for enhanced safety and longevity.
Details
Parts Included
  • 12V Brushless Air Compressor
  • Complete Wiring Loom w/ Air Locker Solenoid Plug-in Terminals
  • Mounting Bolts and Washers
Warranty
3 Year Limited Warranty
  • Features: 12 Volt
  • Shipping Weight: 17lb
  • Shipping Dimensions: 15in x 13in x 7in (L x W x H)