KMC Wheels XD81129035718 XD811 Rockstar II Wheel in 20x9 with 5.71in Backspace Matte Black for 07-26 Jeep Wrangler JL, JK & Gladiator JT
Quadratec Part #: 92805-3720
KMC Wheels Part #: XD81129035718
In Cart Price
Guaranteed Best Price
Temporarily
Out of Stock
Description
Details
Durable Finish KMC Uses a Finish That is Easy to Maintain and Corrosion Resistant.
Center Cap Center Cap With Star Logo Included with Each Wheel
Hub Diameter Hub Diameter 87.1mm
Installation Notes
Installation Difficulty:
Skill Level 4 IconLevel 4Experts Only
Installation Time: Less than an hour
Parts Included
  • 1 Alloy Wheel
  • 1 Center Cap
Warranty
Limited Lifetime Structural/ 1 Year Finish Warranty
  • Offset: - 11.94mm or 0 or - 12mm or + 18mm or - 24mm or - 44mm