Race Sport Lighting RSJ10SLT Blackout LED Tail Lights for 07-18 Jeep Wrangler JK
Quadratec Part #: 97063-3066
Race Sport Lighting Part #: RSJ10SLT
MSRP
Discount
In Cart Price
Guaranteed Best Price
In Stock
Ships today if you order within 8 hours 31 min.
Description
High-Intensity LEDs: Each tail light features 8W LEDs that produce 250 lumens, ensuring bright and clear illumination.
Easy Installation: Direct replacement for OEM tail lights, requiring no additional modifications.
Details
Installation Notes
Installation Difficulty:
Skill Level 2 IconLevel 2Intermediate
Installation Time: 1-2 hours
Parts Included
  • (2) Tail Lights
Warranty
1 Year Warranty.
  • Shipping Weight: 4lb
  • Shipping Dimensions: 10in x 9in x 6in (L x W x H)