Chat with us, powered by LiveChat Stinger Off-Road STH68TAC Stinger 6.8" Double DIN Radio Kit for 16-21 Toyota Tacoma | Quadratec Skip to main content
Home » Jeep Audio & Electronics » Stereos » Stinger Off-Road Stinger 6.8" Double DIN Radio Kit
Stinger Off-Road STH68TAC Stinger 6.8" Double DIN Radio Kit for 16-21 Toyota Tacoma
Quadratec Part #: 96103-0039
Stinger Off-Road Part #: STH68TAC
In Cart Price
Guaranteed Best Price
In Stock
Ships today if you order within 6 hours 41 min.
Description
6.8" HD Touchscreen Display: Vibrant 1024x600 capacitive touchscreen provides clear visuals and responsive control.
Details
The Stinger Off-Road 6.8" Double DIN Radio Kit modernizes the infotainment experience inside the Toyota Tacoma with advanced connectivity and audio performance. Designed as a vehicle-specific upgrade, this system replaces the factory radio with a responsive HD touchscreen interface that delivers improved usability and modern smartphone integration.
Installation Notes
Installation Difficulty:
Skill Level 2 IconLevel 2Intermediate
Installation Time: 2-3 hours
Parts Included
  • Radio Module
  • Radio Harness
  • GPS Antenna
  • External Microphone
  • Radio Trim
  • Radio Cage
  • 6 Mounting Screws
Warranty
1 Year Warranty
  • Shipping Weight: 8lb
  • Shipping Dimensions: 15in x 15in x 11in (L x W x H)
Share Your Thoughts
Review Summary
Shared Media
Questions
Customer Submitted Photos
Stinger Off-Road Stinger 6.8" Double DIN Radio Kit Reviews