Chat with us, powered by LiveChat DV8 Offroad BE20SW105W-H 20" Halo Elite Single Row Light Bar with Accent Light | Quadratec Skip to main content
Home » Jeep Lighting, Lenses, Bulbs » Light Bars » DV8 Offroad 20" Halo Elite Single Row Light Bar with Accent Light
DV8 Offroad BE20SW105W-H 20" Halo Elite Single Row Light Bar with Accent Light
Quadratec Part #: 97061-5123
DV8 Offroad Part #: BE20SW105W-H
In Cart Price
Guaranteed Best Price
In Stock
Ships tomorrow if you order within 8 hours 22 min.
Description
8,820 Lumens: Delivers bright, white light (5700K) to illuminate the trail ahead.
105 Watts: Ensures robust lighting performance.
IP68 Rated: Water and dust resistant, ensuring reliable performance in all weather conditions.
Details
Installation Notes
Installation Difficulty:
Skill Level 2 IconLevel 2Intermediate
Installation Time: Less than an hour
Parts Included
  • Light Bar
Warranty
1 Year Warranty
  • Features: LED Light Bar
  • Size: 20 inch to 29 inch
  • Shipping Weight: 4lb
  • Shipping Dimensions: 26in x 4in x 4in (L x W x H)
Share Your Thoughts
Review Summary
Shared Media
Questions
Customer Submitted Photos
DV8 Offroad 20" Halo Elite Single Row Light Bar with Accent Light Reviews